Dobrý den, máte, prosím, někdo zkušenosti se zrušenými lety v souvislosti s koronavirem? Letecká společnost nám před dvěma dny zrušila let (přes Hong Kong) na Filipíny s tím, že dostaneme plnou refundaci. Měli jsme ale ještě rezervované bydlení přes booking (bez možnosti refundace) a vnitrostátní letenky s Air Asia. Majitelé ubytování stejně jako Booking odmítá jakoukoliv kompenzaci, odkazují mě na leteckou společnost. Ta říká, že mají zodpovědnost jen za svůj let. Z Air Asia se neozvali vůbec. Řešil jste někdo teď podobnou věc s lepším výsledkem?  .

Koronavirus - kompenzace za zrušené lety a navazující služby

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Michal napsal(a):

Ono, že to zruší, je ještě dobrá varianta. Horší bude, když to nezruší, ale hranice s Německem zůstane uzavřená nebo že by po příletu na Azory byla povinná 14 denní karanténa ;)


Toho jsem se taky právě bál. I třeba varianty karantény po návratu do ČR. To si nemůžu dovolit.
0 Citovat

Na 28.6. jsme s kamarádkou měly koupené letenky přes Student Agency do Limy s kolumbijskou leteckou společností Avianca. Včera přišel mail o zrušení letu dopravcem. Na vyber dvě možnosti: 1) refundace - dle podmínek dopravce vydaných dne 16.4. 2020, je vyžádání plné refundace v případě zrušených letů možné až po 1.1. 2021, 2) změna bez poplatku - na pozdější termín s proletem do 31.3. 2021, přičemž letenky musí být převystaveny na nová data nejpozději 30.9. 2020. Obě dvě možnosti na nic, buď nám budou téměř rok blokovat přes 40k (a kdo ví, co se muze za ten rok stát) nebo letět do Peru v zimě? Kdy navíc nemáme možnost dovolené na delsi dobu a situace je velmi nejistá? Poradil by mi někdo, co s tím? Nebo řešíte někdo něco obdobného s touto leteckou společností případně se Student Agency? Díky... 

0 Citovat

tramin napsal(a):


Já mám na 6.7. Azory z Vídně. Taky začínám spíš uvažovat o tom +20% voucheru. A raději asi hned, protože i kdyby se od července začalo lítat, tak stejně budou nějaká omezení a do toho se mi moc nechce...


Edit: tak jsem již učinil. Přišlo potvrzení v portugalštině s tím, že v nejbližší době dostanu voucher mailem.

A objednával jsi přes prostředníka????


0 Citovat

sharulinka napsal(a):

Na 28.6. jsme s kamarádkou měly koupené letenky přes Student Agency do Limy s kolumbijskou leteckou společností Avianca. Včera přišel mail o zrušení letu dopravcem. 

Bohužel, nikdo ti nic neporadí. Musíš do nich jen a pouze bušit, jestli povolí, příp. zkusit banku.

0 Citovat

Tak kdo tady píše o W6 a jejich nesmyslných letech. Včera mi "proletěla" IB MAD-LHR :D Takže bye bye cash :D 


0 Citovat

Keellim napsal(a):


Ne, přímo přes TAP.
0 Citovat

0 Citovat

@Daniel: to je dobra zprava, ne? Lepsi mit voucher za zruseny let nez hovno za let, ktery probehl, ale ty jsi nemohl byt na palube.

To, ze mas narok na refund, ktery bys ale musel prosoudit, nepocitam.

0 Citovat

Tak se stal zázrak pokud nás v cílových destinacich budou chtít můžeme vycestovat kamkoliv. 

0 Citovat

Ahoj. Chtěl bych nejdříve zkusit ofiko napsat TAPu email, že  oficiálně žádám vracení peněz. Oni předpokládám zašlou zamítavý email s tím, že rebooking nebo voucher. A ten bych pak chtěl vytisknout a vzít do banky jako důkaz pro chargeback. Nejspíš to banka zamítne, ale zkusit to můžu. Chtěl bych jim napsat přímo na nějaký ofiko email, který čtou (TAPu), abych to mohl pak lépe tisknout (konverzace na chatu, fb nebo jinde se blbě tiskne).

Nebudu to už prodlužovat :) Tedy poradili byste nějaký email, kam to zaslat? Vím, že to je dotaz jak od nováčka, ale už jsem zoufalej, protože na jejich stránce https://www.flytap.com/en-cz/sup...ordionid=1 jsou samé formuláře jenom, v kontaktech fb,twitter, skype a telefon. A na český TAP globair psát nechci.

Podstatou celého dlouhého odstavce je pouze to, že sháním nějaký email :o)  :o)   

Toto je přímo u aerolinky koupené a pak mě to čeká 8x přes edrems (8xOW rezervací TAP)  :o)  :o) Tam snad email dohledám :)

díky

0 Citovat

toMas napsal(a):

Ahoj. Chtěl bych nejdříve zkusit ofiko napsat TAPu email, že  oficiálně žádám vracení peněz. Oni předpokládám zašlou zamítavý email s tím, že rebooking nebo voucher. A ten bych pak chtěl vytisknout a vzít do banky jako důkaz pro chargeback. Nejspíš to banka zamítne, ale zkusit to můžu. Chtěl bych jim napsat přímo na nějaký ofiko email, který čtou (TAPu), abych to mohl pak lépe tisknout (konverzace na chatu, fb nebo jinde se blbě tiskne).

Nebudu to už prodlužovat :) Tedy poradili byste nějaký email, kam to zaslat? Vím, že to je dotaz jak od nováčka, ale už jsem zoufalej, protože na jejich stránce https://www.flytap.com/en-cz/sup...ordionid=1 jsou samé formuláře jenom, v kontaktech fb,twitter, skype a telefon. A na český TAP globair psát nechci.

Podstatou celého dlouhého odstavce je pouze to, že sháním nějaký email :o)  :o)   

Toto je přímo u aerolinky koupené a pak mě to čeká 8x přes edrems (8xOW rezervací TAP)  :o)  :o) Tam snad email dohledám :)

díky

Možná po včerejším rozhodnutí vlády odletite, pokud nás budou v cílové destinací chtít. 

0 Citovat

@lukasAK: jen jsem na to narazil. s ek jsem nikdy neletel a ani mi s nimi zadne rezervace nevisi. ocenuji jejich realisticky pristup. mel bych 3.5. odletet s aer lingusem z prg do dub, pak az v cervenci s iberii do kolumbie. navzdory vseobecne panujici skepsi to stale vidim 50/50 na prolet/zruseni.

0 Citovat

A3 zrušila let na konec Května ATH-PRG. Teď dokonce v emailu informují, že si můžu požádat o vrácení peněz přes formulář, pokud chci rebook apod tak si mám zavolat to ATH :D 


Největší perlička včerejšího večera. Přišel email od LATAM, že nám ruší cestu v J. Problém by to nebyl, ale kupovali jsem to přes Chillskou mutaci LA a pokud chci peníze zpět, tak musím mít účet založený v Chille :D :D Takže jsme se pěkně s kolegy "odrbali" o slušný peníz a nejspíše to skončí voucherem a budu muset najít jestli něco líta po Evropě nebo hurááá za velkou louži.  Zkušenost pěkná no :D hlavní je, že jsme ušetřili něco přes 250$ za normální cenu :D 

0 Citovat

@ToMas: mail pro USA je talktoususa@tap.pt, nevím samozřejmě, jestli/jak zareagují když nejsi z USA. Brzy mě na 99% čeká s TAP řešení podobného problému, tak dej vědět, jak jsi u TAP dopadl, díky.

0 Citovat

toMas napsal(a):

Nebudu to už prodlužovat :) Tedy poradili byste nějaký email, kam to zaslat?

Ahoj Tome, v roce 2018 jsem s TAPem zdlouhave komunikoval napriklad o uspesnych kompenzacich pres:

TAP Fale Connosco <fale.connosco@tap.pt>



0 Citovat

Mě by zase zajímalo, jak dlouho mají na to, aby mi ten voucher poslali. Nikde jsem nenašel termín...

0 Citovat

Tak mi dnes Ryanair taky poslal vouchery místo slibovaného cash... ale nevím, jestli můžu voucher přijmout, když je vystaven na někoho jiného. Nebudou s tím v budoucnu problémy? Kupoval jsem letenky pro někoho jiného a na něj je teď voucher napsán, platil jsem já. Nějaká zkušenost?

0 Citovat

no mne poslal Ryanair prave voucher v hodnote 103 euro (cez Bravofly zaplatene 70e). Je fixovany na meno, co nie je dobre, lebo z rezervacie nevytiahlo moje (na prvom mieste) ale kamosove.

@mirjur - ano voucher je fixovany na meno, nic sa s tym neda robit, rezervaciu dalej nepusti (sksual som :))

 Zatial to necham tak, platnost rok, slubuju moznost refundu, tak to by som pripadne poriesil ked to trochu utichne

0 Citovat

@tonic: a jak je to řešeno technicky? Zatím jsem nic nepřijal, takže nevím. Když ten voucher přijmu, tak se mi zřejmě objeví někde v mém účtu. Napadlo mě, že by si kámoš taky otevřel účet u Ryanairu, já bych mu přeposlal mail s voucherem a on by ho přijal na svůj účet, mohlo by to tak fungovat?

0 Citovat

jaj tebe to este neprislo? 

normalne pride email od Ryanair customer service (be subjectu :))) kde mas ten voucher  v podobe ciselneho kodu a meno pasaziera. To vsetko. Potom uz len pri rezervacii si vyberies moznost Redeem Voucher.

0 Citovat

tak mne zatim asi prisly 4 emaily na ruzne rezervace  od ryanu, vzdy jsem kliknul na accept voucher a nedorazilo zatim nic....

0 Citovat

To Tonic.

Ja tam mám ešte aj link na akceptáciu. Zatiaľ som ho neakceptoval.

Ty nie?

0 Citovat

vsak to cislo voucheru je hned pod tym linkom

voucher number



ryan.jpg

0 Citovat

Měl jsem ještě zakoupené awardy za SkyTeam míle u Aeromexico (poukázky do restaurací v Praze, pevné datum na začátek května), celkem za 22 tisíc mil. V pondělí jsem kontaktoval Aeromexico s tím, jestli by šlo vrátit míle nebo posunout datum. V odpovědi přišlo, že mohou jen vrátit míle, ale jak je vrátí tak propadnou, protože měly platnost do konce ledna :) Nic jsem jim tedy už nepsal s tím, že ještě zkusím kontaktovat dané podniky, kam jsem se dovolal až dnes, protože jsou zavřené. Vouchery by samozřejmě posunout šly, jenže v pondělí to u nich Aeromexico bez mého souhlasu stornovalo a vrátily míle, které samozřejmě hned propadly :))) Ještě, že s těmahle šaškama neřeším nějaký storna letenek.

0 Citovat

tonic: ano, tak to je. Ale jde o to, že buď ten voucher akceptuješ (přes ten link v mailu) nebo neakceptuješ (nepoužiješ link) a pokusíš se místo něj získat cash. Jestliže nemůžu využít voucher vystavený na jiné jméno, jak říkáš, tak ho neakceptuji, ale ptám se, jestli je možné ten mail přeposlat osobě, která je na voucheru uvedena, ta by si založila účet na Ryanairu a voucher přijala na sebe?

0